Před 1. vyšetřením

Co vzít sebou na 1. vyšetření?

Vyšetření probíhá vždy na základě předchozího objednání – volejte tel. 515 542 802, sestra s vámi domluví termín návštěvy. 

Bez předchozího objednání přijímáme pouze pacienty s výrazným zhoršením astmatu, s život ohrožující alergickou reakcí nebo těhotné pacientky s astmatem.
Vyhraďte si na naše vyšetření dostatek času!!! Čas ošetření, na který jste objednáni, se sice snažíme dodržet, ale je i přes naši sebevětší snahu pouze orientační. Konečné pořadí pacientů určuje lékař. Buďte tolerantní, pokud díky ošetřování akutně zhoršeného pacienta budete muset čekat. Příště můžete být v jeho situaci zase Vy.

K prvnímu vyšetření si přineste

  • kartičku zdravotní pojišťovny,
  • doporučení praktického nebo odborného lékaře (ORL, kožní …),
  • všechny výsledky, které máte z posledního roku k dispozici (ORL vyšetření, výsledky odběrů, výtěrů…).

Výsledky nemusíte ofocovat, vrátíme Vám je na konci vyšetření zpět.

Před vstupním vyšetřením přerušte užívání některých protialergických léků.
Pokud užíváte protialergické tablety – tzv. antihistaminika (např. Aerius, Xyzal, Zyrtec, Analergin…), tak pokud to výrazněji nezhorší Váš zdravotní stav, je vhodné je vysadit minimálně týden před naším vyšetřením. Antihistaminika totiž výrazně zkreslují výsledky našich testů. V případě nejasností nás neváhejte kontaktovat. Rádi vám sdělíme podrobnější informace.

Jak probíhá 1. vyšetření?

Podrobná anamnéza, vyšetření pacienta a většinou v závěru odběr krve. Dále dle věku a typu potíží se doplňuje spirometrie, FENO, kožní testy.
Vyšetření trvá 30-60 minut. Kontroly jsou již podstatně kratší.
Vyšetření a odběry je vhodné dělat v plném zdraví. Pokud v době termínu Vašeho objednání nebudete zcela zdraví, tak zavolejte – domluvíme se dle Vašeho aktuálního stavu, jestli máte přijít nebo jestli Vás přeobjednáme.

Podívejte se na podrobné popisy alergologických vyšetření a testů, ať víte co Vás čeká

Máte dost prášků a chemie? Nebo u Vás nezabírají? Zkuste přírodní léčbu alergie a astmatu

Pokud k nám neznáte cestu, přečtěte si detailní popis, kudy k nám.